Pierwszym krokiem będzie uruchomienie programu (patrz na obrazek)

Krok 2 to otworzenie nowego (pustego) projektu - czerwony kwadrat I zaakceptowanie go OK

Krok 3 to nazwanie swojego projektu (w szkole nazywa się go trzema pierwszymi literami imienia) i zaakceptowanie polecenia przyciskiem OK

Tutaj pokazałem Wam, że nazwa projektu powiela się w kilku miejscach Krok 4 to kliknięcie prawym przyciskiem myszy na nazwę projektu (tłusty czerwony prostokąt) w Nawigatorze i wybór serii Naszych sterowników.


Po wyborze serii sterowników Fanuca czas na bardziej szczegółowe informacje dla programu. Krok 5 szukamy zakładki Hardware Configuration - otwieramy ją i kolejną Main Rack. Zaznaczamy opcję CPU (widoczną na obrazku) i prawym przyciskiem myszy na nią klikamy, wybieramy Replace Module... Pierwszym krokiem będzie uruchomienie programu (patrz na obrazek)

Krok 6 wybieramy swój sterownik (w moim przypadku to IC200UDD104/112) i akceptujemy przyciskiem OK. Kolejne okienka jakie Nam się pojawią od Hardware Configuration akceptujemy przyciskiem OK (prawdopodobnie 2 razy).

Po wykonaniu wcześniej operacji mamy już takie okno. Środkową część można zamknąć gdyż jest nie potrzebna (czerwony kwadrat). Następnie można zapisać postęp dyskietką (lewy górny róg - czerwony kwadrat) Na końcu można się upewnić jaki sterownik mamy (lewy dolny róg - czerwony prostokąt)

Ostatnim krokiem jest arcy trudne zadanie jakim będzie otworzenie okna do programowania czyli wchodzimy w zakładkę w nawigatorze Logic wybieramy kolejną zakładkę jaką jest Program Blocks i otwieramy _MAIN. Konfiguracja gotowa! Czas na programowanie w języku LD (Lauder Diagram) Uwaga! 1) W tym kroku będzie można dodawać podprogramy i wywoływać je funkcją opisaną w dziale pomocy w zakładce Język LD. 2) Przed przesłaniem programu do sterownika proponuję go sprawdzić "ptaszkiem" koło dyskietki (0 errors and 0 warnings - będzie oznaczało że spokojnie można przesłać program do sterownika)

|